Jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań dostępnych na rynku realizujące zadania związane ze zdalnym drukowaniem. Program firmy TerminalWorks pozwala na pełną kontrolę nad serwerami terminali poprzez możliwość selektywnego włączania i wyłączania wybranych funkcji. Dodatkowo zapewnia zwiększenie stabilności serwerów oraz brak konieczności instalowania sterowników do drukarki. Program TerminalWorks TSPrint posiada wiele zalet. Najważniejszymi z nich są: łatwe wdrożenie i użytkowanie oraz proste zasady licencjonowania.

Właściwości programu TerminalWorks TSPrint

Drukowanie bez instalacji sterowników

Oprogramowanie sprawia, że nie ma żadnej potrzeby instalacji sterowników na serwerze terminali. Program TSPrint dostarcza własny wirtualny sterownik, który pozwala na wykonanie zadania drukowania i wysyła je do lokalnej stacji roboczej.

Łatwe i szybkie wdrożenie

Narzędzie TerminalWorks TSPrint jest niezwykle proste w instalacji i nie wymaga żadnej konfiguracji. Instalator jest również wyposażony w opcję "cichej instalacji", dzięki czemu istnieje możliwość bezproblemowego wdrożenia programu w całej sieci. Dodatkowo pakiety MSI są dostępne dla Active Directory.

Lepsza jakość drukowania

Nowa technologia kompresji zastosowana w TSPrint zapewnia lepszą wydajność drukowania. Przy użyciu Microsoft Printer Redirection czas oczekiwania pomiędzy kolejnymi zadaniami był znacznie dłuższy.

Otwieranie plików lokalnie

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na danym pliku i wybranie odpowiedniej opcji sprawi, że możliwe będzie przesłanie pliku na lokalny komputer i otwarcie go w dowolnej aplikacji.  

Współpraca z każdą siecią

Dzięki wykorzystaniu technologii Microsoft Virtual Channel, program TerminalWorks TSPrint może pracować tak długo, jak istnieje połączenie z serwerem terminali. Narzędzie nie wymaga dodatkowej konfiguracji sieci.

Drukarka sieciowa

Program umożliwia wysyłanie zadań drukowania na urządzenia współpracowników. Narzędzie daje podgląd, które drukarki podłączone lokalnie są w danej chwili dostępne. Dzięki temu można wykorzystywać inne urządzenia.

Opcje licencjonowania

Program TerminalWorks TSPrint dostępny jest w dwóch wariantach licencji (limitowanej oraz nielimitowanej):  

  • Single User License (idealne rozwiązanie dla pojedynczego serwera zdalnego pulpitu, gdzie zaledwie kilku użytkowników ma potrzebę korzystania z programu)
  • Unlimited Users License (brak ograniczeń, co do liczby podłączonych użytkowników)  

Kontakt